“On sam zajmie miejsce składanych w ofierze jagniąt, ofiarowując samego siebie na krzyżu”. Homilia abp. Stanisława Gądeckiego na Niedzielę Palmową A.D. 2015

29-03-2015

− Przyłączenie się do procesji w Niedzielę Palmową to pójście za Jezusem, to całe życie chrześcijańskie − mówił do uczestników liturgii Niedzieli Palmowej w poznańskiej katedrze abp Stanisław Gądecki. Mszę św. w katedrze poznańskiej poprzedziła uroczysta procesja, na czele której szli członkowie wspólnot neokatechumenalnych z wielkimi palmami i gałązkami oliwnymi w rękach.

0
1262

Baranek

Metropolita poznański podkreślił, że w obrzędzie liturgicznym dzisiejszej niedzieli wspominamy, co czynili mówili pierwsi uczniowie, trzymając w rękach palmy i śpiewając słowa uwielbienia podczas wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Pytając, co to wydarzenie ma wspólnego dla nas dzisiaj, abp Gądecki zauważył, że dla pierwszych uczniów było to w wymiarze zewnętrznym chodzenie za Jezusem. − W wymiarze wewnętrznym zakładało to nowe ukierunkowanie − całkowite bycie do dyspozycji Jezusa − zaznaczył metropolita poznański. Zwrócił uwagę, że i dziś wiele mężczyzn i kobiet pod wpływem Jezusa porzuca karierę i chęć zysku, uznając w swoim życiu za jedyne kryterium prawdę i miłość, poświęcenie się dla cierpiących, oddaje życie dla większej sprawy, wprowadza pokój, gdzie panowała wrogość, przeciwstawia się przemocy i kłamstwom.

− My dzisiaj również przyłączamy się do rozentuzjazmowanych uczniów i chwalimy Pana za cuda, jakie zdziałał w naszym życiu − powiedział abp Gądecki. Zaznaczył, że Chrystus przychodzi do nas codziennie w Eucharystii, a my jak pielgrzymi zbliżamy się do Niego. − On wychodzi ku nam i włącza nas w kierunku krzyża i zmartwychwstania − podkreślił metropolita poznański.

KAI/ msz / Poznań

>> Zapraszamy do zapoznania się z całością homilii.

NO COMMENTS