(Polski) 11 lutego – XXVII Światowy Dzień Chorego

0
2516

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, w Kościele powszechnym już po raz 27. obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Tym razem pod hasłem Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10, 8). Centralne obchody tego dnia odbędą się w Kalkucie w Indiach.

>>Orędzie Ojca Świętego Franciszka 

>>Msza św. z okazji Dnia Chorego w Bazylice św. Krzyża (Program Pierwszy Polskiego Radia)

8 lutego w Śródmiejskim Centrum Klinicznym w Warszawie miało miejsce spotkanie zapowiadające Światowy Dzień Chorego. Udział w nim wzięli: bp Romuald Kamiński, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, lek. med. Anna Skrobisz i dr Leszek Borkowski. Uczestnicy konferencji odwiedzili też chorych i spotkali się z personelem szpitala.


Dzień Chorego - Konferencja Prasowa - 8 lutego 2019 r.Posłuchaj:

***

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w 1992 roku i wyznaczył na obchody tego dnia przypadające 11 lutego wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes. W tym roku centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w Kalkucie w Indiach, mieście św. Matki Teresy, założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości.

BP KEP

NO COMMENTS