Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Caritas Diecezji Zamojsko–Lubaczowskiej od pierwszych dni wojny na Ukrainie nieustannie prowadzi działalność humanitarną ukierunkowaną na pomoc zarówno Ukraińcom, jak również Polonii zamieszkującej tereny Ukrainy.

Kolejny konwój  z pomocą humanitarny dotarł do stolicy Ukrainy. Dzięki naszej Caritas, ks. Marcinowi Jakubiakowi i dzielnym Wolontariuszom mogliśmy tym razem dostarczyć m.in.: quady dla ukraińskiej armii.

To była również świetna okazja do zagrania meczu międzynarodowego. Ukrainę reprezentowała FC „Maestro”, gwiazdy show-biznesu, kina i Żołnierze natomiast po drugiej stronie murawy nasi dzielni Wolontariusze, którzy od początku wojny dzielnie niosą pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

Odegranie hymnu narodowego to ważny moment każdego meczu dla zawodników, jak i dla kibiców i tym razem również go nie zabrakło.

Mecz był również wyjątkowy z tego względu, że zawodników na murawę wyprowadzały żony walczących na froncie.

„Nasi mężowie walczą na froncie, za wolną Ukrainę. Wsparcie od polskich sąsiadów jest dla nas bardzo ważne i dziękujemy tym wszystkim, którzy nie bali się tu przyjechać.”

W przerwie między połowami polscy przyjaciele zaprezentowali drużynie 14 Volodumur-Voiunskij  trzy quady z przyczepami. Posłużą do transportu rannych żołnierzy z pola bitwy do najbliższego ośrodka medycznego.

Po meczu gwiazda Dynama Kijów – Victor Moroz podpisał piłki, które trafiają do Kanady, do banku “UCU”. Odbędzie się licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc ciężko rannym żołnierzom ukraińskim.

A Kirill Koval z Kijowa zrzucił cały ciężar tego wydarzenia na swoje barki i stworzył je.

Fajnie jest tworzyć historię swojego kraju z takimi osobowościami!

Mecz zakończył się remisem: 4×4.

Caritas Diecezji Zamojsko–Lubaczowskiej