Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

1500 osób uczestniczyło w śniadaniu wielkanocnym w Niedzielę Zmartwychwstania 9 kwietnia, zorganizowanym w ogrodzie jadłodajni Caritas, prowadzonej przez siostry elżbietanki przy ul. Łąkowej w Poznaniu. W świątecznym spotkaniu wziął udział abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP poświęcił pokarmy przygotowane na stół wielkanocny i złożył zgromadzonym świąteczne życzenia.

„Poranek wielkanocny jest zawsze wyjątkowy i nowy. Ta wiadomość jest inna niż te, które podają nam codziennie media. Informacje medialne pojawiają się i przemijają, zapominamy o nich. Zmartwychwstanie Jezusa jest wyjątkowe, Chrystus pokonał grzech i śmierć, abyśmy my kiedyś zmartwychwstali do życia wiecznego” – mówił w homilii ks. Marcin Janecki. Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej przewodniczył uroczystej Mszy św. dla zgromadzonych.

Po Eucharystii uczestnicy liturgii zgromadzili się w namiotach rozstawionych w ogrodzie przyklasztornym.

Na wielkanocnych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw – żurku, białej kiełbasy, chleba i sałatki. Świąteczne wypieki przygotowali poznaniacy oraz panie z Parafialnych Zespołów Caritas. Przy stołach usługiwały siostry elżbietanki, które na co dzień prowadzą jadłodajnię Caritas nieopodal parafii przy ul. Łąkowej, siostry albertynki i urszulanki SJK oraz wolontariusze Caritas. Wśród osób, które uczestniczyły w śniadaniu wielkanocnym, byli seniorzy, rodziny z dziećmi, osoby bezdomne oraz uchodźcy z Ukrainy. Wielu wzięło przygotowane wcześniej świąteczne pakiety na wynos.

– Staramy się, aby w Święta Wielkanocne nikt nie czuł się samotny i opuszczony. To ważne, by w ten wyjątkowy poranek być z osobami, których z różnych nie było stać na przygotowanie śniadania wielkanocnego – powiedział KAI ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Uczestnicy uroczystości otrzymali też paczki żywnościowe z trwałymi produktami.

KAI/ msz / Poznań

Zdjęcie ilustracyjne: Twitter @ArchPoznan

NO COMMENTS