Poznań: 40-lecie Odnowy w Duchu Świętym (zapowiedź)

20-11-2015
0
1350

Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Poznańskiej świętować będzie jutro 40. rocznicę swojego powstania. Centralnym punktem odchodów będzie Msza św., sprawowana pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego.

Uroczystości, które zaplanowano w parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu (ul. Stolarska 7) rozpoczną się o godz. 10.00 wielbieniem i świadectwami osób, które były u początku Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w archidiecezji poznańskiej. O godz. 13.00 odprawiona zostanie Msza św., której przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki. Przewidziano również adorację Najświętszego Sakramentu oraz wspólny posiłek.

Spotkanie rocznicowe ma być okazją do dziękczynienia Bogu za osobę śp. ks. Mariana Piątkowskiego, który wprowadził Odnowę na teren archidiecezji oraz owoce działalności tego ruchu. Jak podkreśla ks. Adam Sczaniecki, diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym, na rocznicowe obchody zaproszone są szczególnie osoby, które obecnie nie są członkami Odnowy, ale były z nią związane przed laty i doświadczyły w niej przebudzenia wiary.

− To ruch dla każdego, kto chce otworzyć się na Ducha Świętego, chce w pełni przyjąć łaskę chrztu i bierzmowania niezależnie od wieku. Grupy Odnowy gromadzą ludzi z bardzo różnym doświadczeniem życiowym. Stają się oparciem dla osób, które zostały w życiu poranione i szukają we wspólnocie ludzkiej akceptacji, ciepła, co jest punktem wyjścia do otwarcia się na Bożą miłość, przyjęcia Jezusa jako Pana i żywego doświadczenia obecności Ducha Świętego – wyjaśnia ks. Adam Sczaniecki.

Do poznańskiej Odnowy w Duchu Świętym należy kilkanaście wspólnot na terenie miasta Poznania oraz kolejne m.in. w Swarzędzu, Śremie, Lesznie, Wolsztynie, Rawiczu, Wronkach, Środzie Wlkp. i Kaszczorze. Grupy nie tylko wspólnie się modlą, ale również ewangelizują środowisko przede wszystkim w swoich parafiach. Posługują również w szpitalach, domach pomocy społecznej, więzieniach i hospicjach. Więcej informacji na ich temat, w tym kalendarz wydarzeń można znaleźć na www.odnowa.archpoznan.pl.

W najbliższym czasie Archidiecezjalny Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Poznaniu rozpocznie siedmiotygodniowe Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, które poprowadzi dominikanin o. Jacek Pietrzak, duszpasterz Wspólnoty Jerozolima. Na spotkania składać się będą katechezy, wspólne i indywidualne studium Pisma Świętego oraz modlitwa.

KAI bt / Poznań

NO COMMENTS