Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Droga Jana Pawła II do świętości zaczęła się bardzo prosto, poprzez wkorzenienie się w Kościół – mówił w Poznaniu podczas uroczystości poświęcenia nowej świątyni abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przy nowo powstałym kościele utworzył na poznańskich Naramowicach parafię pw. św. Jana Pawła II.

Obrzęd poświęcenia świątyni dotyczył kościoła, w którym jeszcze nie sprawowano liturgii. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski dokonał poświęcenia i namaszczenia ołtarza i ścian oraz wprowadził relikwie Papieża-Polaka. W homilii abp Gądecki mówił o świątyni, która jest miejscem zjednoczenia, przebaczenia i uświęcenia.

„Świątynia może stać się miejscem, które łączy ludzi między sobą. Ta budowla została wzniesiona dla Kościoła-wspólnoty. Ona po to istnieje, by gromadzić wiernych tak, abyśmy – przynajmniej podczas modlitwy – mieli jedno serce i jedną duszę” – mówił metropolita poznański.

Abp Gądecki podkreślił, że każda świątynia jest miejscem, w którym kierujemy do Boga prośbę o przebaczenie i uświęcenie. „Celem działalności Kościoła jest budzenie i rozwijanie świętości pośród wiernych. Nasz Zbawiciel pragnie, abyśmy byli świętymi, On oczekuje od nas, że nie zadowolimy się życiem przeciętnym, rozwodnionym i pustym” – zauważył przewodniczący Episkopatu.

Parafianie dziękowali budowniczemu kościoła, ks. prałatowi Mieczysławowi Nowakowi, który wkrótce przejdzie na emeryturę, za „pozostawienie widocznego śladu na ziemi naramowickiej” w postaci nowej świątyni.

Parafia pw. św. Jana Pawła II powstała w północnej, dynamicznie rozbudowującej się części Poznania. Budowa kościoła trwała tylko cztery lata. Budynek kościoła łączy w jednej bryle funkcję świątyni i domu parafialnego.

ms / Poznań