(Polski) Prezentacja książki „Naród – Ojczyzna – Patriotyzm. Kompendium nauczania Kościoła katolickiego”

0
309

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ostatnio opublikowane zostało – pierwsze na polskim rynku – kompendium nauczania Kościoła o patriotyzmie i pokrewnych mu zagadnieniach od najważniejszych dokumentów Soboru Watykańskiego II przez nauczanie papieży w XX i XXI wieku i dokumenty Konferencji Episkopatu Polski, aż po wybrane dokumenty Kościołów lokalnych.

Publikacja „Naród – Ojczyzna – Patriotyzm. Kompendium nauczania Kościoła katolickiego” została przygotowana przez zespół ekspertów z dziedziny katolickiej nauki społecznej, skupionych wokół Katedry Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Religii Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu pod przewodnictwem ks. dr hab. Grzegorza Sokołowskiego. Wydawcą jest Fundacja Obserwatorium Społeczne i Wydawnictwo TUM.

Teksty Kompendium, jak zauważył we wstępie do opracowania abp Józef Kupny, przewodniczący Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, mogą służyć nauczycielom, kapłanom oraz wychowawcom w ich pracy z młodzieżą. Mogą być także pomocą chrześcijańskim politykom i samorządowcom w ich działalności politycznej i publicznej na rzecz dobra wspólnego w zgodzie z zasadami etyki chrześcijańskiej.

BP KEP

NO COMMENTS