Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.


Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) dołącza się do apelu o respektowanie status quo miasta Jerozolimy, zgodne z różnymi rezolucjami Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem zachęcamy do działania ze sprawiedliwością, mądrością i roztropnością, aby zachować i wspierać pokój – głosi deklaracja CCEE. 

Publikujemy treść deklaracji: 

Deklaracja Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy

Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) dołącza się do apelu napływającego z wielu stron o respektowanie status quo miasta Jerozolimy, zgodne z różnymi rezolucjami Organizacji Narodów Zjednoczonych, które wyrażają się w tym kierunku.

Niemożliwe jest zrozumienie chrześcijańskich korzeni Europy bez związku, który nas jednoczy z Jerozolimą. Jerozolima jest także dla narodów europejskich „domem ojców”. Właśnie dlatego, że jest „domem” wielu narodów, które czczą w niej miejsca święte swych poszczególnych religii, wierzymy głęboko, że jakiekolwiek zmiana aktualnego status quo może stworzyć klimat wrogi pokojowi, o czym świadczą wydarzenia z ostatnich dni.

Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem zachęcamy do działania ze sprawiedliwością, mądrością i roztropnością, aby zachować i wspierać pokój.

Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy

10 grudnia 2017 r.

BP KEP

 

NO COMMENTS