(Polski) Prorocka wizja duszpasterstwa rodzin papieża Franciszka

29-01-2017
770

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

O sporach wokół papieskiego nauczania o rodzinie, o drodze rozeznawania i prorockiej wizji Franciszka w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” mówi ks. dr Przemysław Drąg krajowy duszpasterz rodzin.

Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin: „My w Polsce dotąd patrzyliśmy na duszpasterstwo rodzin z perspektywy: jest nieźle, nie ma za bardzo czego zmieniać i czym się przejmować. A teraz widzę, że wielu biskupów pyta, co możemy zmienić, dlaczego jest tak, jak jest. W tym sensie dokument ułatwił mi pracę, bo pojawiła się pewna płaszczyzna, na której wszyscy zgodnie uznali, że skoro papież Franciszek kładzie tak mocny nacisk właśnie na rodzinę i pokazuje ją w wielu różnych kontekstach, to my też chcemy coś z tym zrobić. Z drugiej strony adhortacja tę pracę utrudniła, bo papież na pewno postawił przed nami – kapłanami, biskupami, ale też świeckimi – bardzo wymagające zadania”.
Więcej w wydaniu papierowym „Gościa Niedzielnego” lub na http://gosc.pl/doc/3659752.Papiez-podniosl-poprzeczke.