Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

To Chrystus, za którym idziemy w Najświętszym Sakramencie, wzywa nas do tego byśmy naszym życiem dawali czytelne świadectwo wobec innych, w tym świecie, do którego nas wyprowadza z Kościoła w procesji Bożego Ciała, by o nim opowiadać i głosić – podkreśla metropolita gnieźnieński, prymas Polski abp Wojciech Polak.

Abp Polak wskazuje, że uroczystość Bożego Ciała jest przed wszystkim okazją do publicznego wyznania wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

– Wiary w Chrystusa, który pragnie poprzez szczególną obecność, wychodzącą z Kościoła, pokazać nam wszystkim, że wchodzi w ludzkie życie, że ci, którzy otwierają się na niego i idą za nim, wezwani są przede wszystkim do tego, by być żywym znakiem Bożej obecności w tym świecie – powiedział prymas.

Dodał, że Chrystus wzywa do dawania świadectwa swoim życiem. – Warto pójść na procesję Bożego Ciała, by umocnić swoją wiarę. Sens uczestnictwa w tych wydarzeniach, polega też na tym, że i my otwieramy nasze serce na to, by ten świat stawał się bardziej Boży – zaznaczył metropolita gnieźnieński.

Prymas odniósł się także do 90. rocznicy pierwszego w Polsce Kongresu Eucharystycznego, który odbył się w 1927 r. w Inowrocławiu w archidiecezji gnieźnieńskiej.  – Zwołał ten Kongres kard. August Hlond, prymas Polski, a jedną z prelegentek była dziś święta Urszula Ledóchowska. To ona wówczas zadała pytanie, czy my naprawdę wierzymy, że Chrystus jest obecny pośród nas, że choć Go nie widzimy, to jednak jest, że choć Go nie słyszymy, to jednak jest On rzeczywiście między nami obecny. Ta obecność Chrystusa w tym świecie pozwala także na to, że ten świat staje się i bardziej Boży i bardziej ludzki – powiedział abp Polak.

BP KEP

Zdjęcie ilustracyjne: Mazur/BP KEP

NO COMMENTS