Prymas Polski: XVI Dzień Papieski wzywa, abyśmy stali się świadkami miłosierdzia

08-10-2016
1487

Tegoroczny Dzień Papieski przypomina nam przesłanie św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu i wzywa, abyśmy stali się świadkami miłosierdzia. Jan Paweł II wskazał, że nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga – powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak w wyemitowanym w TVP1 orędziu na XVI Dzień Papieski, który będzie obchodzony w niedzielę 9 października.

Metropolita gnieźnieński zwrócił uwagę, że tegoroczne obchody Dnia Papieskiego przypadają na czas wyjątkowy, bo wręcz przepojony w Kościele tajemnicą miłosierdzia, którego częścią były także Światowe Dni Młodzieży.

– Niezapomniane dni młodych, przeżywane najpierw w naszych diecezjach, a potem wraz z papieżem Franciszkiem w Krakowie, stały się okazją, aby konkretnie doświadczyć (…) działania miłosiernego Ojca; abyśmy byli miłosierni jak Ojciec, abyśmy byli świadkami miłosierdzia – powiedział prymas.

Abp Polak wskazał, ze tegoroczny Dzień Papieski pragnie przypomnieć przesłanie św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu i wzywa, abyśmy stali się świadkami miłosierdzia. – W czasie swojej ostatniej pielgrzymki do Polski w 2002 roku św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu i wskazał, że nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga – przypomniał arcybiskup.

– Świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia. Polska potrzebuje Bożego Miłosierdzia. Każda i każdy z nas potrzebuje Bożego Miłosierdzia. Trzeba spojrzenia miłości, potrzeba wyobraźni miłosierdzia – podkreślił.

Zwrócił uwagę, że miłosierdzie nie może pozostać jedynie we wzruszeniu. – Miłosierdzie musi spłynąć konkretnie z serca do naszych rąk. Miłosierdzie musi objawić się w życiu – zaakcentował abp Polak.

Zachęcił także do wsparcia Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Powiedział, że żywym znakiem i wyrazem naszej konkretnej troski, pomocy i wsparcia są jej stypendyści. – Wspierając Fundację, otaczamy duchową i materialną pomocą młodych, zdolnych ludzi z całej Polski. Dzięki ofiarności Polaków w kraju i poza jego granicami, mogą oni realizować swoje marzenia i aspiracje – przypomniał prymas Wojciech Polak.

mip, lk / Warszawa (KAI)