Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Warszawa, dnia 22 czerwca 2019 r.

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy z Księże Biskupie,

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski raz jeszcze serdecznie dziękuję Waszej Ekscelencji za gościnne przyjęcie w diecezji świdnickiej, gdzie w dniach 13-14 czerwca br. odbyło się 383. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski.

Proszę przekazać słowa naszej wdzięczności swoim współpracownikom, a przede wszystkim Jego Ekscelencji księdzu biskupowi Adamowi Bałabuchowi biskupowi pomocniczemu diecezji świdnickiej, kapłanom, osobom życia konsekrowanego, seminarzystom oraz osobom świeckim, zwłaszcza zaś prezydentom Wałbrzycha i Świdnicy, służbom mundurowym oraz gospodarzom Hotelu Maria, w którym znaleźliśmy życzliwą i serdeczną gościnę.

Dziękujemy za profesjonalne przygotowanie miejsca obrad, konferencji prasowych, a w sposób szczególny za uporządkowane przygotowanie celebracji liturgicznych w katedrze świdnickiej i Sanktuarium Świętego Krzyża w Wałbrzychu.

Wszystkich diecezjan i ich pasterzy powierzam Pani Wambierzyckiej – Królowej Rodzin ufając, że modlitwa biskupów polskich w diecezji świdnickiej z okazji 15-lecia jej utworzenia, jak i z okazji 800-lecia istnienia sanktuarium w Wambierzycach, wyjedna u Boga dla wszystkich Jego błogosławieństwo,

   + Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) 

___________________
Jego Ekscelencja
Biskup Ignacy DEC
Biskup Świdnicki

NO COMMENTS