Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dziękuję za Eucharystię, celebrowaną dzisiaj przy grobie św. Jana Pawła II oraz za życzliwe wspomnienie i słowo o świętym papieżu z Polski  – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście do Ojca Świętego Franciszka.

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce Przewodniczący Episkopatu wyraził wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za wszystkie gesty bliskości i życzliwości kierowane wobec Polaków w związku z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II.

„Dziękujemy za pamięć o papieżu, który przez 27 lat swojego pontyfikatu tak bardzo przybliżył papiestwo światu, a Polskę związał jeszcze bardziej ze Stolicą Świętą” – napisał abp Gądecki.

„Chciałbym również przekazać wyrazy naszej wdzięczności wobec zapowiedzi nowej daty Mszy Świętej, pod przewodnictwem Waszej Świątobliwości, w ramach międzynarodowej pielgrzymki do Rzymu, która połączy ludzi z całego świata w dziękczynieniu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II” – czytamy w liście do Papieża Franciszka.

Abp Gądecki zapewnił też Ojca Świętego o modlitwie w Jego intencji za wstawiennictwem świętego Papieża Polaka.

BP KEP

Publikujemy pełną treść listu:

Wasza Świątobliwość,

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce wyrażam naszą wdzięczność za wszystkie gesty bliskości i życzliwości kierowane wobec Polaków, w związku z setną rocznicą urodzin świętego Jana Pawła II.

Dziękujemy za pamięć o papieżu, który przez 27 lat swojego pontyfikatu tak bardzo przybliżył papiestwo światu, a Polskę związał jeszcze bardziej ze Stolicą Świętą.

Dziękuję za Eucharystię, celebrowaną dzisiaj przy grobie św. Jana Pawła II oraz za życzliwe wspomnienie i słowo o świętym papieżu z Polski.

Chciałbym również przekazać wyrazy naszej wdzięczności wobec zapowiedzi nowej daty Mszy Świętej, pod przewodnictwem Waszej Świątobliwości, w ramach międzynarodowej pielgrzymki do Rzymu, która połączy ludzi z całego świata w dziękczynieniu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.

Zapewniam Ojca Świętego o naszej modlitwie w Jego intencji, upraszając wstawiennictwa świętego papieża Polaka.

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 18 maja 2020 roku