Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dzisiejsza radość ze świętowania 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II została pomnożona przez informację o włączeniu wspomnienia świętej  Siostry Faustyny Kowalskiej do kalendarza liturgicznego Kościoła na całym świecie – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w liście do Papieża Franciszka.

Przewodniczący Episkopatu zauważył, że „orędzie o Bożym Miłosierdziu, które przekazała światu Helena Kowalska, było jednym z bardziej charakterystycznych rysów pontyfikatu papieża Polaka”. Dodał również, że jak pokazuje obecna sytuacja w świecie – jest ono cały czas potrzebne i aktualne.

„Opatrznościowa zbieżność daty rocznicy urodzin Jana Pawła II i ogłoszenia wpisania wspomnienia św. Siostry Faustyny do kalendarza liturgicznego na całym świecie raz jeszcze umacnia nasze przekonanie o Karolu Wojtyle, jako o papieżu Bożego Miłosierdzia – miłosierdzia, którego tak bardzo potrzebuje ludzie na całym świecie” – podkreślił abp Stanisław Gądecki.

BP KEP

Publikujemy pełną treść listu:

Wasza Świątobliwość,

Dzisiejsza radość ze świętowania 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II została pomnożona przez informację, którą przed chwilą otrzymaliśmy z Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, o włączeniu wspomnienia świętej  Siostry Faustyny Kowalskiej do kalendarza liturgicznego Kościoła na całym świecie.

Głoszenie orędzie o Bożym Miłosierdziu, które przekazała światu Helena Kowalska, było jednym z bardziej charakterystycznych rysów pontyfikatu papieża Polaka. Jak pokazuje obecna sytuacja w świecie – jest ono cały czas potrzebne i aktualne. Opatrznościowa zbieżność daty rocznicy urodzin Jana Pawła II i ogłoszenia wpisania wspomnienia św. Siostry Faustyny do kalendarza liturgicznego na całym świecie raz jeszcze umacnia nasze przekonanie o Karolu Wojtyle, jako o papieżu Bożego Miłosierdzia – miłosierdzia, którego tak bardzo potrzebuje ludzie na całym świecie.

Raz jeszcze zapewniam Waszą Świątobliwość o wdzięcznej modlitwie Kościoła w Polsce w Jego intencji.

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 18 maja 2020 roku