Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kapłanom – w Polsce oraz pracującym w duszpasterstwie na misjach i w innych krajach – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Wielki Czwartek.  

„Wielki Czwartek to jest dzień Eucharystii i dzień kapłaństwa. Rano poświęcony jest głównie kapłaństwu a wieczorem tajemnicy Eucharystii” – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Przypomniał, że tego dnia rano spotykają się kapłani we wszystkich diecezjach razem ze swoimi biskupem, by wspólnie celebrować Eucharystię.

Z okazji święta kapłańskiego abp Stanisław Gądecki podziękował wszystkim kapłanom w Polsce oraz polskim kapłanom, którzy pracują w duszpasterstwie – na misjach i w innych krajach. Podkreślił, że kapłani ci, na wzór Chrystusa, często z wielką ofiarnością  i z dużym niezrozumieniem posługują w takich miejscach, gdzie inny człowiek, by się załamał.

„Chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie ich wysiłki, które ostatecznie są owocem Ducha Świętego i współpracy z Duchem Świętym” – powiedział Przewodniczący Episkopatu. W dniu kapłańskim wyraził wdzięczność księżom szczególnie za to, że „ze względu na grzechy niewielu muszą znosić obelgi wszyscy”. „To jest dodatkową trudnością życia kapłańskiego” – podkreślił abp Gądecki. Życzył wszystkim kapłanom radosnych, wesołych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

BP KEP

Zobacz też: List do kapłanów na Wielki Czwartek  

Posłuchaj:

 

NO COMMENTS