Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Kościół i parafia powinny stać się dla młodych ludzi rodzinnym środowiskiem, w którym dobrze się czują – podkreślił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po zakończeniu XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu biskupów na temat: „Młodzi, wiara i rozeznanie powołania”.

“To co synod wniósł najważniejszego w moim przekonaniu to duszpasterstwo powołaniowe, duszpasterstwo młodzieży traktowane w kluczu powołaniowym, czyli praktycznie taka zmiana Kościoła i parafii, która prowadzi do tego, żeby jedno i drugie stało się bardziej rodzinnym środowiskiem. Środowiskiem, w którym młodzież dobrze się czuje i w którym chętnie przebywa. To jest wydaje mi się najtrudniejsza sprawa, która staje teraz przed duszpasterzami i młodzieżą, rodzicami w Polsce, żeby zrobić wszystko, by rzeczywiście Kościół stał się naszym domem, by parafia stała się naszym domem, by młodzi mogli czuć się w Kościele tak, jak w domu” – powiedział abp Stanisław Gądecki w nagraniu wideo po zakończeniu Synodu biskupów poświęconego młodzieży.

BP KEP

 

NO COMMENTS