Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W dniach 14-15 września odbędzie się w stolicy Kazachstanu Nur-Sultanie VII Kongres Zwierzchników Światowych i Tradycyjnych Religii pod hasłem: „Rola zwierzchników światowych i tradycyjnych religii w duchowym i społecznym rozwoju ludzkości w okresie popandemicznym”. Weźmie w nim udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Oprócz przywódców religijnych i duchownych z 60 państw, w kongresie weźmie udział papież Franciszek. Będzie to jego 38. podróż zagraniczna. Jej hasło brzmi: „Posłańcy pokoju i jedności”.

Przewodniczący Episkopatu przypomniał, że Jan Paweł II, podczas pobytu w Kazachstanie w 2001 roku, nazwał to państwo „krajem męczenników i wierzących, deportowanych i bohaterów, intelektualistów i artystów” oraz pomostem między Europą i Azją, między różnymi kulturami, narodami i religiami.

BP KEP