Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W tym trudnym czasie, kiedy w wyniku wojny w Ukrainie, na oczach całego świata, ginie tak wielu ludzi, życzę nam wszystkim przede wszystkim odwagi i pokoju – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przewodniczący Episkopatu złożył świąteczne życzenia Polakom w kraju i za granicą, a także uchodźcom, którzy tegoroczne święta będą spędzać w Polsce.

„Niech Zmartwychwstały Pan wlewa w nasze serca wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy mogli świętować cud wielkanocnego poranka pewni tego, że On zwyciężył zło, także to, w które uwikłany jest współczesny świat” – powiedział abp Gądecki.

„Niech doświadczenie Paschalnego Misterium uzdalnia nas do  tego, byśmy mocno trzymali się Chrystusa, który niesie zbawienie i jednocześnie byli świadkami Jego miłosiernej Miłości” – życzył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP

Pełny tekst życzeń:

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć Polakom w Ojczyźnie i poza jej granicami – a także tym wszystkim Uchodźcom, którzy tegoroczne święta będą spędzać w naszym kraju – najserdeczniejsze życzenia. W tym trudnym czasie, kiedy w wyniku wojny w Ukrainie, na oczach całego świata,  ginie tak wielu ludzi, życzę nam wszystkim przede wszystkim odwagi i pokoju.

Niech Zmartwychwstały Pan wlewa w nasze serca wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy mogli świętować cud wielkanocnego poranka pewni tego, że On zwyciężył zło, także to, w które uwikłany jest współczesny świat.

Niech doświadczenie Paschalnego Misterium uzdalnia nas do  tego, byśmy mocno trzymali się Chrystusa, który niesie zbawienie i jednocześnie byli świadkami Jego miłosiernej Miłości. Błogosławionych Świąt!

NO COMMENTS