Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dziękuję sprawiedliwemu i miłosiernemu Bogu za niezwykle owocne życie tego człowieka, lekarza, kapłana Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, misjonarza, arcybiskupa, delegata apostolskiego dla Medziugorie, promotora rodziny i bioetyki – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w kondolencjach podczas uroczystości pogrzebowych abp. Henryka Hosera SAC.

Publikujemy pełny tekst kondolencji:

„Wychwalajmy mężów sławnych
i ojców naszych według następstwa ich pochodzenia.
Pan sprawił [w nich] wielką chwałę,
wspaniałą swą wielkość od wieków.
Wszyscy ci przez pokolenia byli wychwalani
i stali się dumą swych czasów
Ciała ich w pokoju pogrzebano,
a imię ich żyje w pokoleniach” (Syr 44,1-2.7.14-15)

Na ręce Biskupa Romualda Kamińskiego składam wyrazy współczucia z powodu śmierci Księdza Arcybiskupa Hosera wszystkim kapłanom, zwłaszcza pallotynom, franciszkanom z Medziugorie oraz wiernym diecezji warszawsko-praskiej.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski dziękuję w szczególności za posługiwanie Księdza Arcybiskupa Henryka w diecezji stołecznej, za jego prace w Radzie ds. Rodziny, za przewodniczenie w strukturach KEP Zespołowi Ekspertów ds. Bioetycznych, za prace w ramach Komisji Duszpasterstwa, Komisji ds. Misji a także w Radzie Stałej oraz Radzie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dziękuję sprawiedliwemu i miłosiernemu Bogu za niezwykle owocne  życie tego człowieka, lekarza, kapłana Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, misjonarza, arcybiskupa, delegata apostolskiego dla Medziugorie, promotora rodziny i bioetyki. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że mieliśmy szansę nie tylko znać tego wybitnego człowieka, zachwyconego życiem i cieszyć się jego przyjaźnią, ale także mieć zaszczyt udziału w jego wysiłkach ponoszonych dla Ewangelii naszego Pana Jezusa Chrystusa.

NO COMMENTS