Erem Miłosierdzia to niewielkie pomieszczenie, wybudowane w Swolszewicach Małych w archidiecezji łódzkiej, w którym duchowni i osoby konsekrowane mogą spędzić kilka godzin lub dni. Erem jest rozwinięciem idei Wieczernika Bożego Miłosierdzia – miejsca, w którym księża i osoby konsekrowane mogą skorzystać ze spowiedzi i kierownictwa duchowego.

Wieczernik działa już od roku, trzy razy w tygodniu. Dotychczasowa praktyka skłoniła jego opiekunów do wyjścia naprzeciw trudnościom, jakie pojawiają się w życiu kapłanów. „Jednym z problemów, jakie dotykają nas, księży, jest nieustanna gonitwa, brak czasu na skupienie i pogłębianie relacji z Bogiem. Brak ciszy, samotności i wzrastania w modlitwie” – powiedział KAI ks. Grzegorz Korczak, łódzki egzorcysta, który koordynuje działalność Wieczernika. Stąd wziął się pomysł umożliwienia krótkiego wyjazdu na modlitwę, skupienie czy indywidualne rekolekcje.

„W Swolszewicach stoi budynek szkoły Dzieci Światłości, który jest wykorzystywany przez młodzież tylko w weekendy. W pozostałe dni tygodnia można z niego korzystać. Wygospodarowaliśmy zatem osobne pomieszczenie z łazienką, dostępem do dobrze wyposażonej kuchni i pięknej kaplicy” – wyjaśnił ks. Korczak.

Do Eremu Miłosierdzia mogą przyjechać księża i osoby konsekrowane z całego kraju – na kilka godzin lub kilka dni. „Położenie tego miejsca gwarantuje świetne warunki do odnalezienia ciszy, samotności i pogłębiania relacji z Bogiem. Ten czas można spędzić w pokoju, kaplicy lub na długich spacerach po okolicznych lasach. To Idealne miejsce na samotność wypełnioną Bogiem” – dodał duchowny.

Erem można zarezerwować telefonicznie (s. Lidia, tel. 501 017 238, ks. Grzegorz Korczak tel. 691 399 455 – tylko SMS) lub mailowo: eremmilosierdzia@gmail.com. Informacje znajdują się na stronie www.eremmilosierdzia.pl. Erem mieści się w Swolszewicach Małych koło Tomaszowa Mazowieckiego.

KAI

NO COMMENTS