Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W roku beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego przypada wiele ważnych jubileuszy związanych z jego życiem i posługą.

– 75. rocznica przyjęcia święceń biskupich (12 maja),

– 40. rocznica śmierci (28 maja),

– 50. rocznica oficjalnych odwiedzin w rodzinnej Zuzeli (13 czerwca),

– 120. rocznica urodzin (3 sierpnia).

 W Zuzeli pod przewodnictwem Księży Biskupów z Łomży odbędą się następujące uroczystości, które mają upamiętnić te rocznicowe wydarzenia i duchowo przygotować na Dzień Beatyfikacji:

– 30 maja – Msza św. o godz. 16.00 (w godzinę chrztu Prymasa Wyszyńskiego)

– 13 czerwca – Msza św. o godz. 12.00, pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego

– 01 sierpnia – Msza św. o godz. 13.00 pod przewodnictwem bp. Janusza Stepnowskiego i z udziałem bp. Tadeusza Bronakowskiego. Transmisję przeprowadzi TVP Polonia.

„Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych uroczystościach oraz do odwiedzin małej Zuzeli, miejsca, gdzie się wszystko zaczęło dla Prymasa Tysiąclecia, Naszego świętego Rodaka. Powinno to być potrzebą serca każdego Polaka, w myśl przesłania: +Kto chce zrozumieć poetę, powinien udać się do jego kraju+. Tak też, aby lepiej zrozumieć życie i posługę Stefana Wyszyńskiego, warto przybyć do Jego rodzinnej Zuzeli” – zachęca ks. proboszcz Jerzy Krysztopa.

Zwiedzanie świątyni i muzeum, z racji istniejących obostrzeń, na razie odbywa się w małych grupach, które należy wcześniejszej zgłosić telefonicznie i potwierdzić sms-m na następujące numery osób oprowadzających:

– Pani Alina – tel. 512 540 573

– Pani Elżbieta – tel. 512 066 607

– Ks. proboszcz – tel. 782 190 519

parafiazuzela.vxm.pl / BP KEP

Fot. Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli