Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Bądźmy w stanie łaski uświęcającej, przystępujmy do komunii św. i prośmy Boga w intencji naszych zmarłych o szczęście wieczne dla nich – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Rzecznik Episkopatu zaznaczył, że Uroczystość Wszystkich Świętych to wielkie święto dla każdego katolika. „To dzień, kiedy wspominamy wielkich ludzi Kościoła: tych kanonizowanych, beatyfikowanych, ale także tych, którzy nigdy nie zostali dekretami wyniesieni na ołtarze, a swoim życiem i przykładem świadczyli o obecności Boga i życia Ewangelią w codziennym życiu” – powiedział. Dodał, że „ich wspominamy, ich czcimy i za ich wstawiennictwem prosimy Boga o wszelkie potrzebne łaski dla nas, którzy wciąż podążamy w pielgrzymce do Nieba”.

Z kolei 2 listopada będziemy wspominać wszystkich wiernych zmarłych. „Często tych, których sami znaliśmy, którzy byli nam bliscy, członków naszych rodzin, przyjaciół, znajomych, tych, którzy w jakiś sposób zapisali się w naszym życiu i których nosimy w pamięci, w naszym sercu. Za tych wszystkich składajmy modlitwę i prośmy Boga, by w drodze do Nieba otrzymali wszelkie potrzebne wsparcie duchowe, by czas oczyszczenia, czas czyśćca był dla nich lekki i doprowadził do wiecznego szczęścia” – podkreślił ks. Gęsiak.

Rzecznik KEP zwrócił uwagę, że Kościół katolicki zachęca, by w czasie Oktawy, która trwa przez osiem dni od Uroczystości Wszystkich Świętych, „modlić się i prosić Boga o odpust za zmarłych”. „Zatem bądźmy w stanie łaski uświęcającej, przystępujmy do komunii św. i prośmy Boga w intencji naszych zmarłych o szczęście wieczne dla nich” – zachęcił ks. Gęsiak.

BP KEP