(Polski) Rzecznik Episkopatu: z racji na uroczystość, w piątek 3 maja nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

0
1519

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W piątek 3 maja 2019 r. przypada w Polsce liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a w związku z tym nie obowiązuje w tym dniu piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – czytamy w komunikacie ks. dr. Pawła Rytel-Andrianika, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, wydanym w związku z przypadającą w najbliższy piątek uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Publikujemy pełną treść komunikatu:

Warszawa, 2 maja 2019 r.

Komunikat

W piątek 3 maja 2019 r. przypada w Polsce liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a w związku z tym nie obowiązuje w tym dniu piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Norma ta wynika z Kan. 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego: „wstrzemięźliwość od spożywania mięsa (…), należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba że w danym dniu przypada jakaś uroczystość”.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

NO COMMENTS