Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W liście pasterskim z okazji XIII Tygodnia Wychowania biskupi przypomnieli o Synodzie, którego celem jest rozeznawanie tego, co dzisiaj Duch Święty mówi do Kościoła. Biskupi zachęcili, aby w podobnym duchu przeżywać Tydzień Wychowania – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ, z okazji rozpoczętego 10 września w Kościele w Polsce XIII Tygodnia Wychowania.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że w tym roku Tydzień Wychowania obchodzimy w dniach od 10 do 16 września. Jego hasło to: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. „Nawiązuje ono do trwającego w Kościele Synodu o synodalności. Z tej okazji biskupi skierowali do wiernych list pasterski, w którym podkreślili konieczność nieustannego rozeznawania woli Boga w życiu człowieka, w określonym momencie dziejów” – podkreślił rzecznik KEP.

„W tym kontekście” – dodał ks. Gęsiak – biskupi „przypomnieli o Synodzie, którego celem jest rozeznawanie tego, co dzisiaj Duch Święty mówi do Kościoła. Biskupi zachęcili, aby w podobnym duchu przeżywać Tydzień Wychowania”.

BP KEP