Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

– Światowy Dzień Młodzieży to nie tylko spotkanie młodych ludzi z całego świata w jednym miejscu, tak jak to było w Krakowie, ale to także spotkania młodzieży w swoich diecezjach i parafiach w Niedzielę Palmową – podkreśla rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Ojciec Święty tradycyjnie kieruje na ten dzień specjalne przesłanie do młodych. W tym roku w sposób szczególny zachęca do naśladowania Matki Bożej.

>>TEKST ORĘDZIA

– Ojciec Święty w tegorocznym orędziu na obchodzone w Niedzielę Palmową święto młodych wskazuje na Matkę Bożą, która nie należała „młodzieży kanapowej” – mówi rzecznik Episkopatu.  Podkreśla, że Maryja poszła do krewnej Elżbiety 150 km po to, aby jej pomóc.

W orędziu do młodych Papież zwraca uwagę na to, że Matka Boża znała bardzo dobrze Słowo Boże. Zachęca do otwierania codziennie Biblii i do wieczornego podziękowania za każdy dzień.

– Ojciec Święty Franciszek pisze, że perła rodzi się z rany ostrygi, to znaczy, że Jezus może uzdrowić nasze serca, przekształcając nasze rany w perły – zauważa Rzecznik Episkopatu. Wskazuje na papieską zachętę, aby nie pielęgnować pamięci paraliżującej, ale brać sprawy w swoje ręce i decydować o przyszłości.

W Niedzielę Palmową przypada 32. Światowy Dzień Młodzieży, który jest przygotowaniem do Synodu o młodzieży w Rzymie w 2018 r. i do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie w 2019 r.

Hasłem tegorocznego dnia młodych są słowa Magnificatu: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1, 49).

BPKEP

Zobacz też:
>>W Niedzielę Palmową – Diecezjalne Dni Młodzieży

Zdjęcie ilustracyjne: Mazur/Episkopat.pl

NO COMMENTS