(Polski) Rzecznik KEP: Prokuratura Krajowa i lokalne organy ścigania kompetentne do przyjmowania zgłoszeń o wykorzystywaniu seksualnym

01-10-2019
0
848

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Prokuratura Krajowa i lokalne organy ścigania są kompetentne do przyjmowania zgłoszeń o przestępstwach wykorzystywania seksualnego osób małoletnich – czytamy w komunikacie rzecznika Episkopatu ks. Pawła Rytel-Andrianika.

Publikujemy pełną treść komunikatu:

W odpowiedzi na pojawiające się medialne informacje, należy podkreślić, że biskupi, zebrani na Radzie Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze dnia 27 sierpnia 2019 roku, przyjęli do wiadomości, że – zgodnie z prawem – Prokuratura Krajowa jest właściwa do przyjmowania zgłoszeń o przestępstwach wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Biskupi zwrócili jednocześnie uwagę na to, że także lokalne organy ścigania są kompetentne do przyjmowania tego rodzaju zgłoszeń.

ks. dr Paweł Rytel Andrianik
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 1 października 2019 r.

NO COMMENTS