Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Niech Boże Narodzenie otwiera nas na miłość Bożą i bliskość z drugim człowiekiem. To sam Bóg przyszedł, aby zamieszkać między nami i stać się jednym z nas. Życzę wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia – podkreślił bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Episkopatu.

Bp Miziński zachęcił do tego, byśmy otworzyli się na radość, pokój i miłość, jakie niosą ze sobą święta Bożego Narodzenia. Zaznaczył: „Pozwalają nam one doświadczyć bliskości Boga, który stał się dzieckiem i dzielił z nami człowieczeństwo oraz bliskości między ludźmi. Ta cicha i święta noc wprowadza nas w tajemnicę Bożego Narodzenia, tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, która nieustannie wpływa na dzieje świata i człowieka”.

Sekretarz Generalny Episkopatu przypomniał, że już w przyszłym roku świętować będziemy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Papież Polak w swoim nauczaniu podkreślał, że „poczęcie i narodziny Jezusa Chrystusa są największym dziełem, jakiego dokonał Duch Święty w dziejach stworzenia i w dziejach zbawienia” (Dominum et Vivificantem 50).

Bp Artur Miziński zaznaczył też: „Nowonarodzony Chrystus zachęca nas do tego, byśmy z otwartym sercem dzielili się dobrem i miłością. Z serca życzę, aby ten święty czas napełnił nas pokojem i radością. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza nas Swoimi łaskami, niech wspiera i umacnia na naszej drodze życia”.

BP KEP

Posłuchaj: