Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Niech Boża Dziecina wspiera nas w naszej – trudnej często – codzienności i przynosi światu pokój, którego dziś tak bardzo potrzebujemy – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach z okazji świąt Narodzenia Pańskiego.

„W Noc Betlejemską świat pogrążony w ciemności ujrzał światłość prawdziwą. Na ziemię przyszedł od wieków oczekiwany Zbawiciel, +by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju+ – jak czytamy w Ewangelii św. Łukasza” – stwierdził bp Miziński.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia sekretarz generalny Episkopatu życzył wszystkim, „byśmy przyjęli rodzącego się Chrystusa sercem wypełnionym wiarą i miłością, sercem silnym nadzieją, niezależnie od otaczających nas okoliczności”.

„Niech światłość zawsze wygrywa z ciemnością – we wszystkich sprawach naszego życia: społecznego, rodzinnego, w naszych relacjach i w sercu każdego z nas” – podkreślił bp Miziński. “Bądźmy w tym czasie blisko rodzącego się Boga i blisko siebie nawzajem” – zachęcił.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst życzeń:

W Noc Betlejemską świat pogrążony w ciemności ujrzał światłość prawdziwą. Na ziemię przyszedł od wieków oczekiwany Zbawiciel, „by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju” – jak czytamy w Ewangelii św. Łukasza.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę nam wszystkim, byśmy przyjęli rodzącego się Chrystusa sercem wypełnionym wiarą i miłością, sercem silnym nadzieją, niezależnie od otaczających nas okoliczności.

Niech Boża Dziecina wspiera nas w naszej – trudnej często – codzienności i przynosi światu pokój, którego dziś tak bardzo potrzebujemy. Niech światłość zawsze wygrywa z ciemnością – we wszystkich sprawach naszego życia: społecznego, rodzinnego, w naszych relacjach i w sercu każdego z nas.

Bądźmy w tym czasie blisko rodzącego się Boga i blisko siebie nawzajem. Błogosławionych Świąt!