(Polski) Bp Miziński: Miłość Boga ożywia, naszą wiarę i nasze działania

06-12-2016
0
1423

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Czynna miłość bliźniego musi współistnieć z modlitwą. W oczach Bożych traci swoją wartość wiara bez uczynków, ale także uczynki bez wiary. Miłość Boga ożywia, naszą wiarę i nasze działania. Ten, kto działa na rzecz bliźniego, nie może zapominać, że tu na ziemi jest tylko posłańcem Bożym, że pomaga innym ze względu na wspólnego Ojca w niebie, od którego przecież otrzymaliśmy wszystko co tu posiadamy – powiedział dziś bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP w homilii w czasie Mszy odpustowej w parafii św. Mikołaja “na Czwartku” w Lublinie.

>>Pełna treść homilii

swiety-mikolaj-ikona-01-largeNajstarsze ślady kultu św. Mikołaja spotykamy w VI wieku, kiedy to cesarz Justynian wystawił w Konstantynopolu wspaniałą bazylikę ku jego czci. W IX wieku w Rzymie powstały dwa kościoły z jego imieniem. Do Miry udawały się liczne pielgrzymki. >>Więcej na www.parafiamikolaj.pl

NO COMMENTS