(Polski) Sekretarz Generalny KEP na Nowy Rok

31-12-2016
1047

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pokój to nie równowaga sił, ale dar pochodzący od Boga – mówi sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński, składając Internautom życzenia noworoczne. – Chrystus przyniósł pokój, aby zagościł on w naszych sercach – podkreśla, życząc pokoju w sercach tak, „aby były one otwarte na przyjęcie tego, który przynosi pokój – Jezusa Chrystusa”.

Podsumowując rok 2016, Sekretarz Generalny Episkopatu mówi, że był to rok niezwykle bogaty w ważne wydarzenia. Przypomina, że przeżywaliśmy Rok Miłosierdzia oraz 1050-lecie Chrztu Polski. – Wchodząc w nowy rok, wchodzimy w czas naznaczony obecnością Maryi zarówno w naszym narodzie, jak i całego świata – mówi bp Miziński. – Nowy rok rozpoczynamy pod przewodnictwem Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki i chcemy za jej wstawiennictwem wypraszać potrzebne łaski – dodaje.

„Niech Was Pan błogosławi i strzeże, niech rozpromieni oblicze nad Wami, niech Was obdarzy łaską” – powtarza życzenie z liturgii na 1 stycznia. Życzy wszystkim, aby pokój zapanował w naszych rodzinach, i na całym świecie. – Doświadczywszy tego pokoju, rozradujmy się nim i nieśmy go innym – dodaje. – Wchodźmy w ten nowy czas z Chrystusem i Maryją – zachęca.

jl/BPKEP