Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Kościół, czcząc Maryję chce widzieć w niej nie tylko pośredniczkę łask, orędowniczkę, ale przede wszystkim wzór, ikonę, którą kontemplując, uczymy się jak godnie i święcie żyć – mówił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński podczas spotkania Rodziny Radia Maryi w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach w poniedziałek 20 sierpnia. 

“Człowiek potrzebuje matki, bez niej trudno żyć. Bez matki trudno znaleźć swoje miejsce w świecie. Ona jest wzorem miłości, dobra, prawdy. Ona pouczy, wybaczy, zrozumie. Matka kocha za darmo i zawsze jest dobra. Ten, kto odkrył, że Maryja jest jego Matką, dziś z nami świętuje” – mówił w Zakopanem Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski w homilii poświęconej przede wszystkim Matce Bożej i pobożności Maryjnej.

Bp Miziński podkreślał też znaczenie działalności Radia Maryja i TV Trwam na rzecz “nowej ewangelizacji i szerzenia kultury dialogu oraz troski o obecność wartości chrześcijańskich w przestrzeni publicznej”. Podziękował również wszystkim członkom Rodziny Radia Maryja za wspieranie dobroczynnej działalności TV Trwam, Radia Maryja i dzieł z nimi związanych.

“Nie możemy zapomnieć o ludziach chorych i cierpiących, dla których katolickie media są niejednokrotnie jedynym sposobem wspólnotowego przeżywania wiary, a dzisiaj jedynym środkiem umożliwiającym duchowe pielgrzymowanie z Rodziną Radia Maryja. Kochani chorzy, Wasza modlitwa i cierpienie ofiarowane Chrystusowi jest nieocenionym darem dla Kościoła i naszej Ojczyzny” – powiedział.

>>Tekst homilii

 

NO COMMENTS