Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Mając świeżo w pamięci betlejemski żłóbek i radość z narodzin Jezusa Chrystusa powinniśmy przypominać o konieczności obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci – podkreślił bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Episkopatu Polski w czasie spotkania opłatkowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Episkopatu Polski i środowisk pro-life.

W siedzibie Episkopatu Polski po raz pierwszy na spotkaniu świąteczno-opłatkowym spotkali się obrońcy życia i przedstawiciele Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Episkopatu Polski. W roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zgromadzonym towarzyszyły słowa Papieża Polaka, który, będąc był niestrudzonym obrońcą życia, powiedział: „Józef z Nazaretu, który uchronił Jezusa od okrucieństwa Heroda, staje w tej chwili przed nami jako wielki rzecznik sprawy obrony życia ludzkiego od pierwszej chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Sekretarz Episkopatu Polski zaznaczył: „We wszystkich działaniach, które mają na celu obronę życia powinniśmy wpatrywać się w Bożą Dziecinę, która przyszła na świat, aby objawić miłość Boga Ojca do każdego człowieka”.

Ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Drąg zwrócił uwagę, że każdy człowiek nosi w sobie głębokie pragnienie bycia kochanym. „Tym, który pokazał istotę miłości jest Jezus Chrystus przychodzący do nas w Nowonarodzonym Dziecięciu. Niech każde poczęte dziecko wyzwala w nas pokłady miłości – powiedział. Ks. Drąg. Dodał, że  doświadczenie miłości przemienia serca i sprawia, że życie nabiera sensu. Życzył wszystkim zebranym, aby miłość, zaufanie i wzajemna bliskość były udziałem każdej rodziny.

Beata Choroszewska Krajowa Doradczyni Życia Rodzinnego składając życzenia bożonarodzeniowe zwróciła uwagę na życie Św. Rodziny, której historia od samego początku nie była łatwa. Zaznaczyła: „W tej historii każdy z nas może odkrywać swoje życie jako historię świętą, zaplanowaną przez Boga, w której obecny jest Emmanuel, Bóg z nami”.

Spotkanie opłatkowe przedstawicieli organizacji pro-life odbyło się po raz pierwszy w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski. Byli na nie zaproszeni wszyscy, którzy troszczą się o życie zarówno na gruncie politycznym, samorządowym, jak i społecznym oraz duszpasterskim. Organizatorem spotkania był Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin KEP.

BP KEP