Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tegoroczne piesze pielgrzymki na Jasną Górę oraz pielgrzymki zorganizowane do Ziemi Świętej – były głównymi tematami spotkania prasowego rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszka Gęsiaka SJ, z przedstawicielami mediów, które odbyło się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 23 czerwca br.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że z początkiem lata rusza sezon pielgrzymkowy, zwłaszcza pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, które są nieodzownym elementem polskiej pobożności.

Ks. Gęsiak zauważył, że w ciągu ostatnich dwóch sezonów ruch pielgrzymkowy był mocno ograniczony z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku jednak można już bez przeszkód organizować i uczestniczyć zarówno w pielgrzymkach pieszych jak i zorganizowanych. Mówił o tym szerzej bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski do spraw Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

O tegorocznych pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę mówili podczas spotkania prasowego o. Krzysztof Wendlik OSPPE, kierownik Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, oraz ks. Krzysztof Ukleja, przewodnik jednej z grup Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Z kolei o pielgrzymkach organizowanych do Ziemi Świętej mówiła pani Agnieszka Czyż-Mańkowska, organizatorka ruchu pielgrzymkowego.

BP KEP

Spotkanie prasowe Rzecznika KEP z akredytowanymi dziennikarzami (Warszawa, 23.06.2022)