(Polski) Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych 2018

0
1096

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Główne obchody przypadającego 18 listopada Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych będą miały miejsce jak co roku w Zabawie koło Tarnowa, miejscu związanym z bł. Karoliną Kózkówną.  

Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych rozpoczną się w piątek, 16 listopada, w Dąbrowie Tarnowskiej, programem edukacyjnym Road Show. W jego ramach miejscowa młodzież spotka się m.in. z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia.

W sobotę, 17 listopada o godz. 12.30 w Zabawie rozpocznie się seminarium naukowe „Pomoc ofiarom wypadków drogowych”, a o 17.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – oratorium dedykowane ofiarom wypadków drogowych.

W niedzielę 18 listopada o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar wypadków drogowych i ich rodzin. Przy pomniku Przejście nastąpi zaś zapalenie symbolicznego światła oraz posadzenie drzewa pamięci. Wcześniej, w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie o godz. 10.30 rozpocznie się koncert i wypominki. Od 19 do 21 listopada w sanktuarium odbędą się również rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie oraz warsztaty terapeutyczne dla ofiar i rodzin wypadków drogowych.

Organizatorami obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych są: Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych „Przejście”, Instytut Transportu Samochodowego, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Obchody organizuje także Krajowy Duszpasterz Kierowców i Miva Polska. Podczas tego dnia w sposób szczególny pamiętamy o modlitwie w intencji osób, które poniosły śmierć w wypadkach drogowych.

KAI/ www.przejscie.com/ BP KEP

>>Informacja na stronach KAI
>>Więcej

NO COMMENTS