Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka, polski Episkopat oraz liczni wierni trwają na modlitwie w intencji papieża seniora Benedykta XVI.

O modlitwę za papieża seniora poprosił również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. „Niech Pan da mu siłę i moc w tym trudnym czasie cierpienia i choroby” – napisał.

Modlitwę za papieża emeryta zanoszą również ojcowie paulini i pielgrzymi przybywający na Jasną Górę. Podczas Apelu Jasnogórskiego w czwartek 29 grudnia, w którym uczestniczył rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak SJ, modlono się o „umocnienie w cierpieniu i chorobie papieża Benedykta”.

“Prosimy wszystkich tutaj zebranych i tych, którzy łączą się z nami przez środki społecznego przekazu, o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI o siłę i moc dla niego w znoszeniu choroby i cierpienia” – powiedział rzecznik KEP.

BP KEP