Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pod hasłem „Wzrastaj ze Słowem w Ziemi Świętej” trwają rekolekcje dla księży asystentów diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Grupa 31 kapłanów wraz z bp. Piotrem Sawczukiem pielgrzymuje po Ziemi Świętej. Poznawanie Piątej Ewangelii inspiruje do głębszej medytacji nad Słowem Bożym. “Musimy zadbać o to, aby nie przespać swojego kapłaństwa” — powiedział bp Sawczuk.

Wspólne rekolekcje to także okazja do dzielenia doświadczeniem pracy z młodzieżą i wzajemnego wsparcia w projektach duszpasterskich. “Warto dbać o relację z Chrystusem, który modli się o jedność między nami, co ma przełożenie na podejmowane całoroczne projekty i poświęcenie duszpasterskie dla młodych na co dzień” — apelował w homilii ks. dr Andrzej Lubowicki, asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce.

“Rekolekcje to czas, gdy czujemy braterstwo i wzajemnie szukamy dróg dotarcia do drogich podopiecznych” — komentuje ks. Piotr Nowak z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

“Te rekolekcje to przede wszystkim czas poznawania Boga na nowo, w konkretnej przestrzeni historio-zbawczej, pośród braci, którzy żyją jednym duchem, spalając się dla Niego, obecnego w sercach młodych ludzi, którzy formują się w KSM” — puentuje ks. Maksymilian Pyzik z Archidiecezji Łódzkiej.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to wspólnota dla osób w wieku 15-30 lat. Wydaje miesięcznik „Wzrastanie” i dzienniki duchowe „Wzrastaj ze Słowem”.

Ks. Kamil Falkowski
Asystent Diecezjalny KSM
Archidiecezji Warszawskiej

Fot. KSM

NO COMMENTS