Uroczystości 25. rocznicy powstania Radia Maryja

03-12-2016
1870

Radio Maryja świętuje 25. rocznicę powstania. Uroczystości odbędą się w sobotę 3 grudnia w hali sportowej przy ulicy Bema w Toruniu oraz 8 grudnia w Bydgoszczy.

O godz. 12.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa. Centralny punkt uroczystości to Eucharystia, która rozpocznie się o 15.30. Będzie jej przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, wiceprzewodniczący KEP. W obchodach udział wezmą księża biskupi, przedstawiciele najwyższych władz państwowych, parlamentarzyści oraz samorządowcy. Do Torunia przybędą także liczni słuchacze z Polski i z zagranicy.

– Ta rozgłośnia katolicka przez ćwierćwiecze trwała na posterunku i nie ugięła się pod naporem nawałnic oraz groźnej wichury – napisał kard. Zenon Grocholewski w liście skierowanym do o. Tadeusza Rydzyka CSsR na dziękczynienie za 25 lat istnienia Radia Maryja. Kardynał zapewnił o duchowej łączności z uczestnikami zgromadzonymi w Toruniu na dziękczynieniu Panu Bogu za 25 lat działalności Radia Maryja.

Radio Maryja buduje wspólnotę nie tylko ogólnoludzką, ale też ogólnokościelną i służy również Kościołowi, narodowi i Ojczyźnie – powiedział natomiast abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja wskazał najważniejsze wartości, które można odnaleźć w przekazie toruńskiej rozgłośni. Zapytany o główne założenia, którymi w przekazie do słuchaczy kieruje się Radio Maryja, abp Wacław Depo zacytował określenia, zwane tzw. papieską triadą: prawda, zaufanie i wspólnota.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przez 25 lat istnienia rozgłośni wyrosły przy niej takie dzieła jak: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Nasz Dziennik, TV Trwam oraz niedawno powstałe sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

 

Radio Maryja