Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

We wspomnienie św. Bakhity, która patronuje współczesnym niewolnikom, 8 lutego przypada V Międzynarodowy Dzień Modlitw i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. Tegoroczne hasło brzmi: Razem przeciwko handlowi ludźmi.
Dołóżmy wszelkich starań, by tego dnia otoczyć naszą troską i modlitwą dzieci, kobiety i mężczyzn żyjących w sytuacjach niewoli. Niechaj to będzie także czas refleksji jak zapobiegać handlowi ludźmi i przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy i wyzysku  – apeluje sieć Bakhita. Jej członkowie przygotowali z tej okazji propozycję Nabożeństwa, które można wykorzystać w parafiach, wspólnotach i innych grupach. “Przyjmijmy wezwanie Papieża Franciszka i RAZEM zatroszczmy się o tych, którym odbierana jest godność i prawa. Niech nas wspomaga orędownictwo św. Bakhity” – zachęcają.

Nabożeństwo można znaleźć do pobrania i wykorzystania duszpasterskiego na stronie: http://www.siecbakhita.com/index.php/wiadomosci/212-propozycja-na-8-lutego
>>Więcej: www.siecbakhita.com (zakładka: Materiały)
Sieć Bakhita