Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wspólna modlitwa, debaty eksperckie oraz warsztaty – to niektóre z punktów programu organizowanego już po raz szósty przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej. Odbędzie się on od 27 do 28 września w Warszawie. Udział w debatach i warsztatach zaplanowano w formie online. Wydarzenie patronatem honorowym objął abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej to przestrzeń do rozmowy na najważniejsze tematy, platforma wymiany myśli ludzi zatroskanych o dobro wspólne. To również ciekawe i aktualne zagadnienia, debaty specjalistów z różnych dziedzin, integracja środowisk oraz wymiana doświadczeń, a także przestrzeń w której biznes, gospodarka, kwestie społeczne i polityczne stykają się z Ewangelią i etyką.

REJESTRACJA 

Festiwal jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, aby nauka społeczna Kościoła była żywo obecna w otaczającym nas świecie. Głównym celem Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach edukacji i ekonomii społecznej.

Program:

27 września 2022 (wtorek)

10:00
Msza Święta w Kościele pw. św. Aleksandra w Warszawie pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka

12:00

Otwarcie Festiwalu – Maciej Szepietowski
Wykład wprowadzający

13:00- 14:30

I DEBATA EKSPERCKA: Silna czy krucha – jak jest Unia Europejska?
ks. prof. Piotr Mazurkiewicz
Agaton Koziński
prof. Ryszard Legutko

16:00-17:30
II DEBATA EKSPERCKA: Gospodarka – rozwój czy upadek?

Magdalena Rzeczkowska
Marek Dielt
dr Marek Zuber
Piotr Sutowicz

18:30 
Uroczysta gala

Wyróżnienie laureata Bonum et Lucrum
Wyróżnienie najlepszej publikacji z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej
Prezentacja raportu pt. “Przejawy patriotyzmu i jego związki z religijnością”, publikacji Chantal Delsol pt. “Zmierzch Uniwersalności”

28 września 2022 (środa)

09:00 – 14:00

“Nikt nie jest samotną wyspą” – KNS w teorii i praktyce
Prowadzący: Piotr Sutowicz, Maciej Szepietowski, Tomasz Nakielski, Mateusz Zbróg, Kamil Sulej

09:00 – 14:00

Podstawowe metody zarządzania przedsiębiorstwem
Prowadzący: Bernard Fruga

Więcej: www.festiwalkns.pl

 

NO COMMENTS