Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W Niedzielę Dobrego Pasterza Papieskie Dzieła Misyjne i Zgromadzenie Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza ruszają ze wspólnym projektem pomocy dla kleryków z krajów misyjnych pt. „Powołanie utkane na miarę”.

„Sąsiedztwo Papieskich Dzieł Misyjnych i klasztoru Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza zaowocowało tym, że chcemy wspólnie promować współpracę na rzecz misji. Siostry powołane są do tego, aby ukazywać piękno Eucharystii, kapłaństwa i liturgii. PDM organizują pomoc duchową i materialną dla młodych Kościołów na misjach, szczególnie dla kleryków misyjnych” – wyjaśnia ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce.

„Każde powołanie, szczególnie kapłańskie, jest bliskie naszym sercom i otaczamy je troską zarówno duchową, jak i materialną. Włączając się we współpracę z Papieskimi Dziełami Misyjnymi, pragniemy dać wyraz naszemu misyjnemu zaangażowaniu w dzieło Kościoła i przybliżyć możliwość realizacji powołania tym, którzy usłyszeli w sercu wezwanie Boże. Bo przecież dla Królestwa Bożego nie ma granic ani odległości nie do pokonania. W pełnym miłości Sercu Jezusa Mistrza wszyscy jesteśmy sobie bliscy i wzajemnie za siebie odpowiedzialni” – dodaje s. Beata Kozłowska PDDM.

Jeden z charyzmatów Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza polega na tym, że szyją piękne szaty liturgiczne, sutanny, kapłańskie koszule i komże. Apostolstwo Sióstr polega również i przede wszystkim na modlitwie, Siostry modlą się za tych, dla których szykują szaty liturgiczne. Jak dodaje dyrektor krajowy PDM, „Bardzo nam zależy, żeby zwrócić uwagę, że klerycy w krajach misyjnych najbardziej potrzebują właśnie naszej modlitwy”, dlatego akcja nosi tytuł «Powołanie utkane na miarę»”.

„Nasz założyciel, bł. Jakub Alberione, zawsze łączył działalność z modlitwą. Według niego tylko wtedy to, co robimy, można nazwać apostolstwem, czyli dawaniem Jezusa światu” – dodaje s. Aleksandra Szyborska PDDM.

Siostry przez rok, od Światowego Dnia Modlitw o Powołania, będą przekazywać 1% zysku ze sprzedaży koszul kapłańskich i komeż na formację kleryków z Madagaskaru i Peru. Uczennice Boskiego Mistrza pełnią posługę eucharystyczno-kapłańsko-liturgiczną, więc akcja „Powołanie utkane na miarę” wpisuje się w charyzmat ich zgromadzenia.

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce na stałe wspierają dwa seminaria na misjach – Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze oraz Wyższe Seminarium Duchowne św. Augustyna w Wikariacie Apostolskim Iquitos w Peru. W roku 2020 na pomoc dla seminariów misyjnych PDM w Polsce przekazały 76 603,69 USD.

www.missio.org.pl

www.pddm.pl

as/pdm / BP KEP

Fot. PDM