Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że w Ordynariacie Polowym w Polsce dobiega końca etap diecezjalny XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Uroczyste zamknięcie tej części synodu odbędzie się w czwartek 23 czerwca br. w Katedrze Polowej podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Dobiega końca także proces redakcji syntezy diecezjalnej, którego ostatnim etapem jest stworzenie możliwości przejrzenia dokumentu i ustosunkowania się do treści przez wszystkich wiernych naszego Kościoła partykularnego. Po wprowadzeniu ewentualnych poprawek, zostanie on przesłany do Konferencji Episkopatu Polski.

W związku z powyższym uprzejmie proszę wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z wersją roboczą naszej syntezy, która jest owocem rozeznawania i słuchania, a następnie przesyłanie ewentualnych uwag na adres: synod@poczta.ordynariat.pl.

Z wyrazami szacunku
ks. kpt. dr Rafał Kaniecki
Koordynator Diecezjalny
Synodu Biskupów

Plik do pobrania >> Robocza wersja syntezy

ordynariat.wp.mil.pl