Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Solidarność w Europie i misja Kościoła to główne tematy kolejnego dnia obrad Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) zebranej w dniach 13-16 września w Poznaniu. Wieczorem gościem spotkania będzie prezydent Polski Andrzej Duda.

Mszą św. o godz. 7.30 pod przewodnictwem kard. Vincenta Nicholsa w dniu wspomnienia Matki Bożej Bolesnej, 15 września, rozpoczął się kolejny dzień obrad Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

W sobotę biskupi Europy rozmawiają na temat solidarności w Europie i misji Kościoła. – To jest ważne, by wspomagać kulturę solidarności, kulturę wolontariatu, życzliwości – powiedział kard. Marc Ouellet podczas spotkania z dziennikarzami. Podkreślił, że to jest zadanie ludzi Kościoła, chrześcijan.

Biskupi omówią dziś też priorytety powołanej w 2016 roku przez Ojca Świętego Franciszka Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Wieczorem spotkają się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Będzie on  gościem zebrania plenarnego CCEE z okazji 100-lecia niepodległości Polski i 1050-lecia pierwszego biskupstwa. Podczas spotkania Prezydent wygłosi okolicznościowe przemówienie.

Dzisiejszy dzień obrad zakończy się Nieszporami z okazji 1050-lecia biskupstwa poznańskiego w archikatedrze poznańskiej.

 W niedzielę o godz. 10.00 w archikatedrze poznańskiej biskupi będą koncelebrować Mszę św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, Wiceprzewodniczącego CCEE na zakończenie Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

BP KEP

Zobacz też:
>>Podsumowanie drugiego dnia spotkania (14 września)

CCEE - Msza Święta - 15 IX 2018

CCEE - Konferencja Prasowa - 15 IX 2018 r.

NO COMMENTS