Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W Warszawie w dniach 7 i 8 grudnia odbędzie się spotkanie Fundacji Maksymiliana Kolbe. W programie spotkania przewidziano m.in. zwiedzanie Muzeum Żydów oraz złożenie kwiatów przy Pomniku Bohaterów Getta w Warszawie. Odbędzie się także spotkanie z kard. Kazimierzem Nyczem, które będzie dotyczyło dalszych perspektyw współdziałania na rzecz pojednania w Europie Środkowej. Fundacja podejmie również refleksję nad swoją działalnością i uzgodni plany na następne lata.

W działalności Fundacji ważne jest „świadectwo pojednanych”, a więc Kościoła katolickiego w Niemczech i w Polsce, i społeczeństw naszych krajów – podkreśla abp Wiktor Skworc. M.in. w tym celu organizowane są warsztaty dla młodych z różnych krajów europejskich, które odbywają się każdego roku w Auschwitz. Fundacja prowadzi również działalność w kilku krajach na Bałkanach, starając się prowadzić ludzi do spotkania, dialogu i pojednania. Angażuje się również na rzecz ofiar niesprawiedliwości i przemocy.

Episkopat Niemiecki reprezentuje w Fundacji abp Ludwig Schick (Bamberg) a Konferencję Episkopatu Polski metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który uczestniczy w jej pracach od 2007, kiedy to powstała Fundacja, a także ks. Jarosław Mrówczyński, zastępca sekretarza generalnego KEP. Fundacja jest wspólnym dziełem Konferencji Biskupów Polski i Niemiec.

 BP KEP

NO COMMENTS