Warszawa: „zorganizowane apostolstwo” przedmiotem obrad Krajowej Rady KSM

0
1578

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Widzimy, że młodzi ludzie zaczynają coraz piękniej i efektywniej prowadzić różnego rodzaju dzieła, adresowane do innych ludzi. To rodzaj „zorganizowanego apostolstwa”, które jest przedmiotem naszego dzisiejszego spotkania – powiedział KAI ks. Zbigniew Kucharski, asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, podsumowując obrady Krajowej Rady KSM.

W obradach Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które trwają w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski, bierze udział ok. 80 osób, księży i młodzieży, ze wszystkich polskich diecezji. W spotkaniu wziął także udział przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży i delegat KEP ds. KSM bp Marek Solarczyk.

Celem zjazdu jest analiza zadań na kolejny rok pracy duszpasterskiej i formacyjnej. Wśród omawianych tematów znalazły się m.in. zagadnienia związane z działalnością medialną Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa i Młodzieżowej Agencji Informacyjnej „MAIKA”.

„Kolejną z inicjatyw jest kolejna edycja Rajdu dla Życia, podczas którego młodzież przemierza całą Polskę razem z relikwiami bł. Karoliny Kózkówny, jednocześnie organizując happeningi i rozdając materiały promujące obronę życia. W trakcie happeningów spotykają się także z lokalnymi dziennikarzami – relacjonuje ks. Kucharski. Jak podkreśla, oprócz kontynuowanych inicjatyw planowane są także nowe projekty, odpowiadające na potrzeby Kościoła i współczesnego społeczeństwa.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, w wieku od 14 do 30 lat. Wywodzi się z przedwojennego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej. Posiada swoje struktury we wszystkich polskich diecezjach, z wyjątkiem ordynariatu polowego. Według szacunków obecnie zrzesza ok. 15 tys. młodzieży.

Misją KSM jest pomoc młodzieży w kształtowaniu dojrzałych postaw chrześcijańskich oraz popularyzowanie katolickich wartości i zasad, w szczególny sposób w przestrzeniach życia społecznego i kulturalnego. Pozdrowieniem członków KSM są słowa, wyrażające główną misję stowarzyszenia: “Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów!”.

abd / Warszawa

fot. ilustracyjne: archiwum KSM Drohiczyn

NO COMMENTS