Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Wyrusz na misję już dzisiaj” to książka zawierająca misyjne rozważania różańcowe przygotowane specjalnie na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, czyli na każdy dzień października 2019 roku: 31 listów z misji, 31 tekstów papieża Franciszka wplecionych w prezentację misyjnych akcji, wolontariatów i dzieł, 31 rozważań tajemnic różańcowych.

W pozycji przygotowanej przez Papieskie Dzieła Misyjne – dzięki współpracy misjonarzy z całego świata, animatorów i przyjaciół PDM – są prezentowane inicjatywy, wolontariaty, świadectwa misyjnych pasjonatów oraz rozważania.

„Wyrusz na misję już dzisiaj” to materiały przydatne w pracy duszpasterskiej, katechezie czy animacji misyjnej. „Czerpią one z bogactwa nauczania papieża Franciszka, prezentują bardzo wiele form misyjnej współpracy oraz ukazują wspaniałe świadectwa polskich misjonarzy. Ufamy, że przyczynią się do pogłębienia misyjnej refleksji i zaangażowania naszych wspólnot, by misje stawały się prawdziwą pasją życia każdego z nas” – napisał we wstępie dyrektor PDM ks. Tomasz Atłas.

„Wyrusz na misję już dzisiaj” to spojrzenie na głoszenie Dobrej Nowiny oczami misjonarzy. „Misje to pokazywanie wszystkim studni, do której każdy może przyjść, aby się napić i chwilę odpocząć” – pisze ks. Adam Wiński pracujący na Kubie. A o. Simeon Stachera, misjonarz w Maroku, zapewnia, że „Nasze życie jest drogą, po której inni dochodzą do nieba, nasz uśmiech jest promieniem Bożego Miłosierdzia, a nasza modlitwa daje siłę ducha innym”.

ep/pdm

NO COMMENTS