(Polski) XII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

0
1085

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ostatnia niedziela kwietnia  to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zapraszają wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, spokojnie i z życzliwością do ludzi.

W Duchu i Prawdzie – hasło obchodów dnia modlitwy za kierowców i poruszających się po drogach nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, które koncentruje się na Osobie Ducha Świętego. “Z pomocą Ducha Świętego powinniśmy odkrywać i poznawać prawdę o sobie, o świecie i o Bogu. W prawdzie przed Bogiem i sobą powinniśmy stawać także jako użytkownicy dróg. Naszej szczerej i ufnej modlitwie zanoszonej do Boga powinna towarzyszyć refleksja i rachunek sumienia, dotyczący naszych zachowań na drodze i naszej realizacji pierwszego i najważniejszego przykazania: przykazania miłości Boga i bliźniego, zgodnie z mottem Duszpasterstwa Kierowców – Kierujmy się miłością na drodze” – podkreśla krajowy duszpasterz kierowców . Tylko nasza osobista przemiana i rzetelna troska o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego mogą gwarantować polepszenie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Msza święta za polskich kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego będzie miała miejsce w niedzielę 29 kwietnia 2018 r. o godz. 12:30 w Katedrze pw. Opieki NMP w Radomiu.

Po Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00 odbędzie się poświecenie rowerów. Rowerzyści otrzymają od MIVA Polska elementy odblaskowe na rower. MIVA Polska zaprasza też do wsparcia akcji uCZYNek WIARY – rowery dla katechistów w Afryce. Przy stoisku MIVA pod katedrą od rana będzie można zaopatrzyć się w pamiątki z misji i dowiedzieć się o działalności tej organizacji pomagającej polskim misjonarzom na całym świecie w zdobyciu środków transportu.

Organizatorzy i współorganizatorzy obchodów: ks. dr Marian Midura – Krajowy Duszpasterz Kierowców, ks. Jerzy Kraśnicki – dyrektor MIVA Polska (z-ca Krajowego Duszpasterza Kierowców), ks. Krzysztof Ćwiek, proboszcz Katedry, ks. Gabriel Marciniak – parafia Matki Bożej Bolesnej w Radomiu oraz Automobilklub Radomski.

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zachęca do większej troski, jeśli chodzi o sposób poruszania się po drogach, odnoszenie się do innych użytkowników dróg, przestrzeganie przepisów drogowych, bycie prawdziwym chrześcijaninem jako kierowca, pieszy czy rowerzysta: „Powinno to być osobiste postanowienie każdego z nas. Nie możemy tylko, jak to często bywa, wskazywać na innych, że łamią przepisy ruchu, że brawurowo poruszają się pojazdami, ale potrzeba nam osobistej refleksji i nawrócenia serca, aby z naszej strony nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa, życia naszego i innych”.

Zapraszamy do modlitwy za kierowców i prosimy wszystkich o spokojną i bezpieczną jazdę, aby w ten sposób uniknąć wielu tragicznych wypadków. Od roku 1975 na polskich drogach wydarzyło się: 1,8 mln wypadków, w których zginęło ok. 230 tysięcy osób, a 2,3 mln zostało rannych.

Ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców

NO COMMENTS