Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – oddział w Częstochowie i Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze zapraszają 8 marca na XIII Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast.

Celem spotkania jest ukazanie piękna kobiecego powołania oraz roli niewiast w życiu rodziny i Narodu. Tegoroczne święto będzie wpisywało się w przygotowania całej naszej Ojczyzny do beatyfikacji wielkiego Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, dla którego Jasnogórska Maryja była Matką i Królową, Programem na Który wszystko postawił w życiu osobistym, w życiu Narodu i Kościoła w Polsce.

Akcentując rolę apostolską kobiet w Kościele, kard. Wyszyński w pełni aprobował również udział kobiet w życiu społecznym. Niejednokrotnie ciepło i z sympatią wyrażał się o kobietach kształcących się i wykształconych, uważając za rzecz korzystną, że niektóre zawody – szczególnie te związane z kontaktami społecznymi – przechodzą w ręce kobiet, które są do nich specjalnie predysponowane. Uważał też, że kobiety powinny wchodzić we wszystkie dziedziny życia, wnosząc w nie wartości zgodne z kobiecą naturą.

Program Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast:

– Msza św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17.00 z zawierzeniem Maryi Królowej Polski niewiast różnych stanów i zawodów pod przewodnictwem bp. Łukasza Buzuna z Kalisza;

 – okolicznościowe spotkanie w Sali Papieskiej o godz. 18.00: –  „7 drogowskazów dla polskiej dziewczyny od Prymasa Wyszyńskiego”- Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.pl ,- pieśni maryjne w wykonaniu Jasnogórskiego Chóru Dziewczęcego Filiae Mariae i Jasnogórskiego Chóru Żeńskiego „Kółeczko” pod dyr. Marioli Jeziorowskiej.

Radio Jasna Góra / BP KEP