Siedmiu biskupów z Polski wzięło udział w “Corso Annuale di Formazione. Per i nuovi vescovi”, który miał miejsce od 11 do 18 września w Rzymie.  Na spotkanie przybyło niemal 150 mianowanych w ostatnim czasie biskupów z całego świata.

Odbywający się co roku w Rzymie kurs formacyjny dla nowych biskupów to cykl wykładów, rozmów oraz wspólna modlitwa. Stolica Apostolska organizuje takie kursy od 15 lat. Chodzi o to, by nowi biskupi po swej nominacji doświadczyli tego, że należą do kolegium apostolskiego i że ich obowiązki mają wymiar powszechny. Biskupi spotkali się m.in. z Papieżem i z kard. Marcelem Ouelletą, prefektem Kongregacji ds. Biskupów. Ojciec Święty zachęcał ich do wprowadzania Bożego miłosierdzia w duszpasterstwo ich diecezji.

W czwartek, 15 września polscy biskupi, którzy przybyli na kurs, koncelebrowali Mszę św. przy grobie Jana Pawła II. W kursie dla nowych biskupów uczestniczyło siedmiu biskupów z Polski: bp Jacek Kiciński CMF z Wrocławia, bp Leszek Leszkiewicz z Tarnowa, bp Rafał Markowski z Warszawy, bp Mirosław Milewski z Płocka, bp Wojciech Osial z Łowicza oraz bp Krzysztof Włodarczyk z Koszalina i bp Zbigniew Zieliński z Gdańska. Spotkanie na twitterze relacjonował na bieżąco bp Mirosław Milewski.

NO COMMENTS