Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Myślą przewodnią wiosennego Zebrania Plenarnego Konferencji Przełożonych Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych będzie młodzież, jej oczekiwania, pragnienia i nadzieje. Spotkanie będzie miało miejsce w Warszawie, w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w dniach 10-12 kwietnia.

Siostry obradujące na Konferencji Przełożonych Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych wysłuchają relacji z socjologicznych badań nad młodzieżą, zapoznają się z wynikami ankiety przeprowadzonej w Polsce w perspektywie jesiennego Synodu i dokumentu opracowanego w czasie przedsynodalnego spotkania młodych w Rzymie oraz powrócą do refleksji nad dezyderatami zgłoszonymi przez młodzież konsekrowaną.

Ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości, m. Krystyna Dębowska, historyk, przedstawi wkład wspólnot życia konsekrowanego i niektórych znaczących zakonnic w odzyskanie niepodległości i w dzieło odbudowy Kraju.

Bp Krzysztof Zadarko będzie mówił o problematyce związanej z handlem ludźmi. Jest to temat ważny dla żeńskich zgromadzeń zakonnych, Konferencja bowiem współpracuje, przez swą sekcję Bakhita, z międzynarodową siecią przeciwdziałania temu haniebnemu procederowi i różnym formom współczesnego niewolnictwa.

Ponadto stałym tematem zebrań są sprawy bieżące Kościoła i instytutów życia konsekrowanego. Zebranie otworzy, jak to jest już w tradycji, abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, będzie też obecny przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego bp Jacek Kiciński.

sJol/KWPŻZZ

NO COMMENTS