(Polski) Zmarł ks. prof. Stanisław Warzeszak – b. krajowy duszpasterz służby zdrowia

0
2894

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W czwartek 24 sierpnia zmarł ks. prof. Stanisław Warzeszak – b. krajowy duszpasterz służby zdrowia i członek Rady Naukowej KEP, wykładowca UKSW i proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na warszawskim Wrzecionie. Miał 59 lat.

Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie w Warszawie, Prefekt i Wykładowca WMSD, wykładowca w UKSW, Sekretarz Rady Naukowej KEP, Duszpasterz służby zdrowia, Asystent Kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Archidiecezji Warszawskiej, Ojciec duchowny dekanatu bielańskiego.

Pierwsza Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 28 sierpnia 2017 r. o godz. 16.00 w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie w Warszawie, po czym Ciało zmarłego zostanie przewiezione do parafii rodzinnej św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej 583 na Orawie, gdzie zostanie odprawiona druga Msza św. pogrzebowa we wtorek 29 sierpnia br. o godz. 12.00, po czym ciało Zmarłego zostanie pochowane w grobach rodzinnych na miejscowym cmentarzu.

***

Ks. prałat Warzeszak był proboszczem parafii na Wrzecionie od 2012 roku. Wykładał teologię moralną i bioetykę m. in. na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego i w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Był diecezjalnym, a do niedawna również krajowym, duszpasterzem służby zdrowia. W dekanacie bielańskim pełnił funkcję ojca duchownego.

Pracował na stanowisku profesora zwyczajnego Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Kierował katedrą bioetyki i ekoteologii na UKSW w Warszawie. Wykładał teologię moralną w seminariach duchownych w Warszawie, Grodnie i Sankt Petersburgu. Pełnił funkcję prezesa Warszawskiego Towarzystwa Teologicznego, zastępcy redaktora naczelnego Warszawskich Studiów Teologicznych i sekretarza Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski oraz do 2016 r. dyrektora Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Prowadził badania naukowe w dziedzinie teologii moralnej, filozofii praktycznej i bioetyki.

www.archwwa.pl/BPKEP

Fot. www.archwwa.pl

NO COMMENTS